На домашньому турнірі із самбо ладижинці вибороли 38 медалей

13 золотих, 5 срібних та 20 бронзових медалей здобули ладижинські самбісти на Всеукраїнських змаганнях.

21 вересня в Ладижинській ДЮСШ №1 проходив 3-й щорічний Всеукраїнський турнір з боротьби самбо, присвячений пам’яті заслуженого тренера України, почесного громадянина міста Ладижин Івана Сагаєва.

Як відзначив під час церемонії відкриття голова Вінницької обласної федерації боротьби самбо та дзюдо Анатолій Ворона, у свій час, саме завдяки зусиллям Івана Сагаєва, Ладижин став обласним центром самбо: «Я повернувся з Росії у Вінницю у 1975 році. Тоді у Вінниці було засилля борців кавказької національності: чеченці, інгуші, азербайджанці, грузини. Наших було мало. І приїхали на змагання ладижинці. Взагалі команда була не дуже сильною. І я тоді Івану Хасимовичу сказав: «Щось ваші літають»,- а він каже: «Не хвилюйся, час ще попереду». І дійсно попереду були: 1 заслужений майстер спорту, 21 майстер спорту, 4 призери Європи, 4 призери Світу. І столиця самбо потихеньку перемістилася з Вінниці в Ладижин».

За словами Анатолія Ворони, з кожним роком організаційний рівень ладижинського турніру підвищується, це мали змогу оцінити усі 230 спортсменів, які прибули на змагання з 14 регіонів України: «Змагання в такому величезному порядку проводяться, що нам в Вінниці і не снилося. Воно дійсно так, тому що Івана Хасимовича немає, але його тінь і його тверда рука є в цій залі».

Варто зазначити, що Іван Сагаєв був засновником культури самбо у Ладижині. Сьогодні справу відомого тренера продовжують його вихованці на чолі з Олександром Жаруном – нинішнім директором спортшколи  №1, яка тепер, до речі, носить ім’я Івана Сагаєва.

Про те, що рівень підготовки ладижинських спортсменів залишається високим говорить кількість призових місць, які здобули наші юнаки та дівчата 21 вересня. «В змаганнях прийняло участь 230 чоловік. З них Ладижин виборов 13 перших, 5 других, 20 третіх. Було 24 вагових категорії - 12 по юнакам та 12 по дівчатам», - про це телефоном журналістам Lada.FM розповів Олександр Жарун.

За його словами, в командному заліку Ладижин здобув перше місце, випередивши Вінницю та Хмельницький.

Чемпіонами у своїй вазі стали серед дівчат ладижанки: Олександра Пріщенко, Дар’я Олійник, Вікторія Нікифорчук, Антоніна Солдатенко, Лідія Піддубна, Оксана Майданик, Каріна Краєвська; серед хлопців: Анатолій Кулібаба, Микола Кулібаба, Владислав Волошин, Дмитро Стременовський, Денис Куленко,  Денис Кібенко.

Організатори змагань - Ладижинська ДЮСШ №1, Ладижинська міська рада та міська федерація боротьби самбо – мають надію, що згодом турнір імені Івана Сагаєва матиме статус міжнародних змагань.